ZDROJE A DOVEDNOSTI

Technologie nám měla od pradávna přinášet usnadnění při práci a ulehčovat náš běžný život. Dnes jsou technologie tak složité a energeticky náročné, že nám vzaly všechen přirozený prostor a zničily část planety. Dostali jsme se do stádia kdy nás technologie spíše omezují a jsou živeny představami o lepší budoucnosti. Měly nám ušetřit čas, na místo toho nás o něj připravují a snižují naši nezávislost. Zaměřujeme se na vydělávání peněz proto abychom mohli tyto věci pořizovat a udržovat je v chodu.

Uvědomujeme si, že některé technologie se pro nás staly součástí života a už si ani nedovedeme představit život bez nich, ale chceme také hledat a volit ty, které nezatěžují životní prostředí, využívají nižší energetické vstupy, jsou jednoduché na výrobu a opravy.

Vše je pouze o našem přístupu a pohledu na efekt který nám tyto technologie a zdroje přinesou, většinou můžeme volit alternativy, které sice nejsou Hi-tech, ale splní svůj účel.

Stačí se jen podívat co nám příroda nabízí za síly, slunce, vítr, vodu, gravitaci, biomasu a jiné. V kombinaci s lidským potenciálem kreativity jsme schopni uspokojit své potřeby aniž by byla dále devastována naše příroda.
Pokud budeme moci vytvořit jednoduchá a levná zařízení, můžeme všechny tyto síly využívat najednou a v doplňujícím systému.

 

Co pro to děláme

Mnoho technologií je úzce propojena s lidským obydlím, snažíme se proto začleňovat a používat alternativní technologie do svých domovů.

 

Co nabízíme

  • infromace k alternativním zdrojům a technologiím pro použití v běžném životě
  • praktické akce kde je možné si vyzkoušet jednoduché technologie v praxi

 

Jak se zapojit do projektu

  • uvítáme jakékoliv nápady či postupy v oblasti udržitelných zdrojů, které chcete sdílet
  • pro inovativní konstruktéry je možnost zapojení se do projektů výroby zařízení pro výrobu energií z přírodních zdrojů

 

Kontaktní osoba projektu

Kontaktní osoba Dan Šimara

Daniel Šimara
dan@permanet.cz