RECYKLACE

Recyklace

 

 

 

 

Pomalu jsme si zvykli na skutečnost, že jsme konzumní společnost. Něco si pořídíme, použijeme to a potom vyhodíme a pořídíme si něco nového.

Možné to bylo jen proto, že věci kolem nás ztratili svou hodnotu a my jsme se měli tak dobře, že jsme si mohli všechno dovolit a také jsme si zvykli žít pro dnešní den a nepřemýšlet o zítřku.

Svět kolem nás se proměňuje, zboží je dražší než bylo a valorizace platů a důchodů nejde v součinností s naší peněženkou. To platí samozřejmě u těch, co práci mají. Sociální nůžky se rozvírají stále víc, pracovní trh je chudobnější a my také a paradoxně tento stav společnosti vede k mnoha pozitivním změnám ve vnímání.

 

Jeden z velice přínosných prvků našich životů je právě RECYKLACE, tedy návrat věcí a surovin zpět do oběhu.

– recyklace starého nábytku (leckdy stačí trochu barvy, nové čalounění a ošetření proti dřevokazům a získáme jedinečný originál)

– recyklace domácích spotřebičů (věřím, že když doslouží starý sporák, pračka nebo lednička, je potřebné pořídit nové. Ty staré se mohou s minimem nákladů stát kompostéry, žížalovníky, sušičkami, udírnami nebo originálními vyvýšenými záhony)

– recyklace starých pneumatuk (mohou se stát zahradními prvky, mohou pomoci zpevnit ujíždějící svah nebo se stát základy pro altán, zahradní houpačku nebo obydlí pro hospodářská zvířata.

– recyklace starých kol (šikovný zámečník dokáže ze starých kol hotové zázraky. Představte si kolo s přívěsným vozíkem, na kterém je možno po vesnici převážet nejenom nákupy ale třeba i slámu a seno, písek a kamení, dřevo a nebo vlastní děti)

– recyklace dřeva (topíte dřevem? Pak takový odpad nemáte. Pokud ne, odřezky dřeva se mohou změnit v originální hrazení záhonů nebo z nich může být polička na kytky, věšáček, hračky nebo šperk)

– recyklace papíru (ta hromada papírů různých druhů a původů vám mohou sloužit po slisování jako palivo a nebo se mohou stát surovinou pro výrobu ručního papíru)

 

CO NABÍZÍME:

Nápadů, co se dá recyklovat jsou stovky.

Permanet vám bude nabízet různé nápady formou workshopů a nebo formou foto prezentací.

CO PRO TO MŮŽETE UDĚLAT VY:

Máte-li vlastní nápady nebo zkušenosti, sdílejte je s námi i ostatními.