PERMANET

PERMANET

 

 

 

 

PermaNet je občanské sdružení (nově zapsaný spolek) který má již ve svém názvu obsaženy dvě základní linie svého působení a to je Permakultura (viz Permakultura) a síťování (viz Síťování).Permakulturu učíme v našich kurzech (viz PK kurzy), tvoříme permakulturní design (viz PK design) a permakulturu žijeme v každodenní praxi.

PermaNet vznikl v Brně v roce 2009 a jeho posláním od prvopočátku bylo šíření myšlenky permakultury, učení permakultury a snaha o přesun členů z města do venkovského prostředí.To se podařilo v roce 2014, kdy se sídlo PermaNetu přesunulo z Brna do Růžďky na Valašsku.

PermaNet provozuje kancelář, vzdělávací a klubových prostor a hektarovou zahradu se smíšenými výsadbami, zvířaty a ovocným sadem (viz Vodnářská zahrada).Postupem času se naše aktivity obohacují o mnoho dalších směrů, jako je přírodní stavění (viz Eko-logické stavění), nepeněžní ekonomika LETS (viz Lokální ekonomika), šetrný přístup k přírodě a životu, propojování v rámci MAS a dalších regionálních aktivit (viz MAS), zdraví (viz Dobré bytí), recyklace (viz Recyklace) sociální podnikání (viz Sociální podnikání), Moravský férový obchod (viz MFO), Transition (viz Transition) a mnoho dalších aktivit, které jsou zatím jen vizemi pro léta budoucí.

PermaNet je organizace postavená na pevném základě, otevřená k přijímání nových členů (viz O nás), lidí, kteří mají opravdový zájem o spolupráci na našich projektech nebo nabízejí spolupráci nám na projektech svých. Rádi předáváme naše zkušenosti a jsme otevřeni pro učení se věcí nových. Pokud chcete také sdílet svoje zkušenosti nebo se učit, pište, mailujte, volejte nebo se přijeďte k nám podívat. (viz kontakt)